Vilciena sastāvu veido daudzi pasažieru vagoni un liela lokomotīve, kas šos vagonus velk. Lai nodrošinātos pret nepatikšanām, kas varētu rasties lielās lokomotīves salūšanas gadījumā, dzelzceļa vadība katrai stacijai ir nopirkusi pa trim minilokomotīvēm, kuras jāizmanto lielās lokomotīves salūšanas gadījumā. Minilokomotīve no lielās lokomotīves atšķiras ar to, ka var pavilkt tikai dažus vagonus. Ir pieņemti stingri minilokomotīvju izmantošanas noteikumi:
Piemēram, ja pasažieru skaits vagonos ir tāds, kā redzams zīmējumā un katra minilokomotīve var pavilkt divus vagonus, tad maksimālais pārvesto cilvēku skaits ir 240 (pirmā minilokomotīve aizvelk pirmo un otro vagonu, otrā - trešo un ceturto vagonu, bet trešā - sesto un septīto vagonu). Uzrakstiet programmu, kas nosaka kādu lielāko cilvēku skaitu var pārvest dotajam minilokomotīvju velkamo vagonu skaitam un pasažieru skaitam vagonos!
Teksta faila miniloko.dat pirmajā rindā dots naturāls skaitlis N (N≤50000) - vagonu skaits sastāvā. Faila otrajā rindā doti N naturāli skaitļi. i-tais skaitlis šajā rindā (1≤i≤N) ir pasažieru skaits i-tajā vagonā. Neviena skaitļa vērtība šajā rindā nepārsniedz 100. Starp katriem diviem blakus skaitļiem ir viens tukšumsimbols. Faila trešajā rindā ir dots naturāls skaitlis M - lielākais minilokomotīves velkamo vagonu skaits. M vērtība nepārsniedz N/3.
Teksta faila miniloko.rez vienīgajā rindā jāizvada lielākais pārvedamo pasažieru skaits.
|
Copyright © 2001 Girts Folkmanis, LIIS |