apraksts uzdevumi suutiit jauns statuss rezultati helps apraksts

J: Kas ir olimps! ?
A: olimps! ir serveris automatizētai programmu pārbaudei. Tajā ir publicēti uzdevumi, kas pēc risināšanas principa ir līdzīgi uzdevumiem, kas tiek risināti informātikas olimpiādēs. Šo uzdevumu risinājumus iespējams programmu veidā iesūtīt serverī, kas novērtē šo risinājumu pareizumu.


J: Kāda veida uzdevumi ir pieejami olimps! serverī?
A: olimps! sistēmā pieejamie uzdevumi ir programmēšanas uzdevumi, kas ir algoritmiskas dabas. Katrs uzdevums prasa uzrakstīt programmu, kura izpilda dotos nosacījumus. Parasti programmai ir jānolasa ievaddati, jāveic aprēķini un jāizvada izvaddati.


J: No kurienes ir ņemti uzdevumi olimps! serverim?
A: Uzdevumi ir dažādu autoru darbs, liela uzdevumu daļa, kas ir pieejama serverī ir uzdevumi no iepriekšējām informātikas olimpiādēm.


J: Kas ir olimps! servera autori?
A: Serveris tapis pateicoties daudziem cilvekiem - servera izstrādātājiem, finansiālajiem atbalstītājiem un uzdevumu autoriem. Servera izstrāde: Ģirts Folkmanis, Mārtiņš Opmanis. Finansiālais atbalsts: LIIS - izstrāde, SigmaNet - serveris un pastāvīgais interneta pieslēgums. Uzdevumu autori: Mārtiņš Opmanis, Ģirts Folkmanis, kā arī citi, kas tiek minēti "Atsaucēs".


J: Kā nosūtīt programmu novērtēšanai?
A: Nosūtīt programmu novērtēšanai iespējams izmantojot web formu sadaļā "Sūtīt".

Sūtot izmantojot web formu, izvēlieties sadaļu "Sūtīt", aizpildiet lietotāja vārdu, izvēlieties uzdevumu un programmēšanas valodu, kā arī izvēlieties failu, uzlikšķinot uz "..." vai "Browse" (atkarībā no pārlūkprogrammas). Nospiežot "Sūtīt", programma tiks aizsūtīta uz serveri.


J: Programma uz mana datora strādā bez problēmām, taču olimps! serverii saka "Nav izvadfaila", vai nestrādā vispār. Kur varētu būt problēma?
A: Olimps! serveris darbojas Linux/GNU vidē, kurā failu nosaukumiem ir svarīgi lielie mazie burti, citiem vārdiem sakot - failu nosaukumi ir "case-sensitive". Uzdevumos tiek lietoti tikai faili ar mazajiem burtiem - gan ievadā gan izvadā. Pārbaudiet, vai tā ir arī jūsu programmā!


J: Es mēģinu iesūtīt savu programmu, taču tas neizdodas.
J: Mana programma nekompilējas, rādot daudz kļūdu paziņojumus.
A: Vai jūs sūtiet programmas izejas tekstu? Pārliecinieties, vai jūs nemēģiniet sūtīt jau nokompilētu programmu (.exe failu)!


Sūtiet savus jautājumus uz lio@lio.lv!

 

Copyright © 2001 Girts Folkmanis, LIIS