Mazajam Maverikam patīk spēlēt kārtis, bet lielas raizes viņam sagādā kāršu sakārtošana rokā. Kad Maveriks ir pacēlis sev pienākošās kārtis, viņš vispirms tās sakārto grupās tā, lai katrā grupā būtu visas vienas krāsas kārtis. Pēc tam viņš sakārto kārtis katrā grupā pēc to vērtības - kārtij ar zemāku vērtību grupā jāatrodas vairāk pa kreisi. Protams, ka šo kārtošanu laikā visas kārtis jātur rokā. Maveriks vēlas sakārtot kārtis cik ātri vien iespējams, t.i., izdarot pēc iespējas mazāk gājienu. "Gājiens" ir vienas kārts pārvietošana. Uzrakstiet programmu, kas nosaka, kāds ir mazākais iespējamais gājienu skaits!
Teksta faila cards2.in pirmā rinda satur divu naturālu skaitļu C(dažādo krāsu skaits,1 ≤C≤4) un N(vienas krāsas kāršu skaits, 1≤N≤100) vērtības, kas atdalītas ar tukšumsimbolu. Katra no nākošajām C*N faila rindām satur pa diviem naturāliem skaitļiem X un Y, 1≤X≤C, 1≤Y≤N, kas atdalīti ar tukšumsimbolu. Katrs šāds skaitļu pāris apzīmē vienas kārts krāsu (X) un vērtību(Y). Kāršu secība ir tāda, kādā kārtis Maveriks ir tās pacēlis. Visas kārtis savā starpā ir dažādas.
Teksta faila cards2.out vienīgajā rindā jāizvada vesels skaitlis - mazākais gājienu skaits, kāds nepieciešams, lai kārtis sakārtotu.
|
Copyright © 2001 Girts Folkmanis, LIIS |