Pētot senās hronikas, vēsturnieks Bruģis atklāja, ka daļu no datiem par pagātnes cilvēkiem var izteikt kā divu cilvēku vecumu attiecību kādā no veidiem : ir vecāks par, ir jaunāks par, ir tikpat vecs kā. Piemēram, bija iespējams iegūt šādus faktus : Marianna ir jaunāka par Viktoru, Romeo ir tikpat vecs kā Džuljeta. Lai šādā veidā iegūtos datus apstrādātu ar datoru, Bruģis izveidoja hronikām atbilstošu datu failu, kurā katru personu nokodēja ar diviem lielajiem latīņu alfabēta burtiem, bet vecumu attiecību kā <(jaunāks), >(vecāks) vai =(tikpat vecs). Zināms, ka hronikās minēto personu skaits nepārsniedza 500. Uzrakstiet programmu, kas pēc dotajiem datiem noteiktu jebkuru divu hronikā minēto cilvēku vecumu attiecību, ja zināms, ka Bruģa iegūtie dati var būt nepilnīgi, bet tie noteikti nav pretrunīgi.
Teksta faila hronikas.dat pirmajā rindā atrodas viens naturāls skaitlis n (n<=30000). Katrā no faila nākošajām n rindām atrodas 5 simboli, kas raksturo divu cilvēku vecumu attiecību. Katra rinda ir sekojošā formātā : 1.un 2.simbols - Personas kods 3.simbols - Attiecība (kāds no trīs simboliem > < = ) 4.un 5.simbols - Personas kods Faila nākošajā rindā atrodas viens naturāls skaitlis m (m<=1000). Katrā no faila nākošajām m rindām atrodas 5 simboli, kas raksturo divus cilvēkus, kuru vecumu atbilstību mēs vēlamies uzzināt. Katra rinda ir sekojošā formātā : 1.un 2.simbols - Personas kods 3.simbols - ? 4.un 5.simbols - Personas kods
Teksta failā hronikas.rez jābūt m rindām. Katrā rindā jābūt 5 simboliem. Faila i-tajā rindā jāatrodas atbildei uz faila AGE.ASK i+1-jā rindā uzdoto jautājumu formātā : 1.un 2.simbols - Personas kods 3.simbols - Attiecība (kāds no četriem simboliem > < = ?) 4.un 5.simbols - Personas kodsAttiecība jāraksturo ar ? tikai tad, ja no dotajiem ievaddatiem šo divu personu vecumu attiecību noteikt nav iespējams.
Hronikas teksts : "Harolds bija jaunāks par Leo un Modu. Viņa sāncensis Henrihs bija tikpat vecs kā Harolds un vecāks par viņa māsu Annu".
|
Copyright © 2001 Girts Folkmanis, LIIS |